“Euro 2020”/ Itali – Zvicër, alarm për bombë pranë stadiumit ‘Olimpico’

Futboll

“Euro 2020”/ Itali – Zvicër, alarm për bombë pranë stadiumit ‘Olimpico’

Më: 16 qershor 2021 Në ora: 19:32
Pamje nga vendi i ngjarjes

Policia ka alarmuar për bombë pranë stadiumit ‘Olimpico’

Mediat italiane raportojnë se bomba është vendosur në zonën Piazza Mazzini, pranë stadiumit “Olimpico”.

 Policia ka mbërritur në vendngjarje duke vendosur perimetrin e sigurisë.

Vlen të theksojmë që në orën 21:00 në “Olimpico” është planifikuar të zhvillohet ndeshja mes Italisë dhe Zvicrës e vlefshme për "Euro 2020".

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat