Shifër marramendëse, 500 milion euro për largimin e tij nga Barcelona

Futboll

Shifër marramendëse, 500 milion euro për largimin e tij nga Barcelona

Më: 22 korrik 2021 Në ora: 18:49
Shifër marramendëse, 500 milion euro për largimin e tij nga Barcelona

Futbollisti i Barcelonës, Alehandro Balde ka vazhduar kontratën me klubin katalan.  

Balde do të vazhdojë të jetë lojtar i Barcelonës pasi ka nënshkruar kontratën e re me klubin.

Balde ka firmosur kontratë me kohëzgjatje deri në vitin 2024 dhe në rast të largimit të tij, Barcelona i ka vënë klauzolën astronomike prej 500 milionë eurosh.

Ai është vetëm 17 vjçerar dhe llogaritet si njëri nga talentët më të mëdhenjë të akademisë La Masia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat