Çekiçi firmos për dy sezone me Konyaspor

Futboll

Çekiçi firmos për dy sezone me Konyaspor

Më: 29 korrik 2021 Në ora: 19:47
Çekiçi firmos për dy sezone me Konyaspor

Çekiçi firmos për dy sezone me Konyaspor!

Endri Çekiçi mbetet në Superligën Turke. Fantazisti i Kombëtares Shqiptare është transferuar në klubin e Konyasporit, ku ka firmosur një kontratë dy vjeçare, me opsionin për rinovimin edhe për një vit të tretë.

Fantazisti 25-vjeçar nga Pogradeci kreu vizitat mjekësore, hodhi firmën mbi kontratën e re dhe bëri edhe prezantimin zyrtar në klubin që ka një shqiponjë dy-krenare në flamur, ndaj nuk mungoi edhe një foto me simbolin e shqiponjës.

Në prezantimin zyrtar, klubi i Konyaspor thekson se Çekiçi është një futbollist që luan qoftë si sulmues krahu, qoftë si fantazist dhe ka zgjedhur që të mbajë mbi shpinë fanellën me numrin 23.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat