Merret vendimi për Llapin pasi tejkaluan 10 përqind të kapacitetit për tifozë

Futboll

Merret vendimi për Llapin pasi tejkaluan 10 përqind të kapacitetit për tifozë

Më: 14 shtator 2021 Në ora: 18:10
Merret vendimi për Llapin pasi tejkaluan 10 përqind të kapacitetit për tifozë

Komisioni disiplinor i Federatës së Futbollit të Kosovës ka shqyrtuar sot procedurat e hapura nga Komisioni i Garave.

Pas shqyrtimit komplet të materialit të siguruar nga zyrtarët e ndeshjes dhe incizimeve televizive, u vendos që Llapit t’i shqiptohet masa disiplinore, vërejtje e fundit.

Kjo pasi kishin tejkaluar 10 për qindshin e lejuar për shikues në takimin kundër Feronikelit të zhvilluar në fundjavë në Merdare.

Vendimi i plotë nga Komisioni disiplinor: 

FC ”Llapi”. Mos respektimi i vendimit të Qeverisë, lidhur me masat antiCovid 19, duke tejkaluar 10% të kapacitetit maksimal të shikuesve në tribuna, për çka është ndërprerë ndeshja për pesë (5) minuta. Sipas xhirimeve televizive në ndeshjen Llapi-Feronikeli. Bazuar në nenin 52 paragrafi 1 i Rregullores disiplinore i shqiptohet masa disiplinore Vërejtje të fundit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat