​Milani merr lajmin e keq para ballafaqimit me Juventusin

Futboll

​Milani merr lajmin e keq para ballafaqimit me Juventusin

Më: 18 shtator 2021 Në ora: 17:27
Trajneri i Milanit Stefano Pioli

Trajneri i Milanit Stefano Pioli ka konfirmuar se dyshja Olivier Giroud dhe Zlatan Ibrahimovic nuk do te paraqiten në ndeshjen kundër Juventusit në Serie-A.

Kjo ndeshje do të zhvillohet të dielën me fillim nga ora 20:45 në stadiumin “Alian Arena”.

“Rossnerët” shpresonin në rikthimin e Groud por as ai e as Ibra nuk do të jenë të gatshëm për ballafaqimin me “Zonjën e Vjetër”

“Ibrahimovic vërtetë nuk është mirë krahasuar me atë se si ndihej para sfidës me Liverpoolin dhe kështu nuk do të jetë gati për ndeshjen e nesërme, ashtu sikur edhe Giroud.”, ka thënë shkurtimisht Pioli.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat