Eriksen nis kontaktet me ish-skuadrën

Futboll

Eriksen nis kontaktet me ish-skuadrën

Më: 19 shtator 2021 Në ora: 18:34
Eriksen nis kontaktet me ish-skuadrën

Jeta e Kristian Eriksen nuk është më e njëjtë që pas atakut kardiak që pësoi në sfidën ndaj Finlandës në Kampionatin Europian.

Interi i dha kohë të plotë mesfushorit të ndjekë rikuperimin e tij duke mos e larguar nga skuadra.

Sidoqoftë, nuk dihet ende nëse Eriksen do të mund të luaj më në Itali, pasi rregullat nuk e lejojnë një futbollist me defribilator në zemër të zbresë në fushën e lojës.

Por mediat daneze kanë bërë publike një hipotezë të re sa i përket të ardhmes së 29-vjeçarit. Sipas ‘’Sport Fyb’’, Eriksen po përgatitet të rikthehet në Danimarkë për të vazhduar karrierën futbollistike dhe skuadra e zgjedhur nga vetë mesfushori është Odense, pikërisht aty ku u rrit si futbollist.

Kontaktet kanë nisur dhe shumë shpejt mund të ketë një konkretizim të marrëveshjes, teksa zikaltrit do të humbisnin një ‘’as’’ në mesfushë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat