Napoli fiton me poker dhe merr vendin e parë, shënon edhe Rrahmani

Futboll

Napoli fiton me poker dhe merr vendin e parë, shënon edhe Rrahmani

Më: 21 shtator 2021 Në ora: 00:46
Foto

Napoli është e vetmja skuadër me pikë të plotë në katër javët e para të Serisë A. Skuadra e drejtuar nga Spalleti fitoi thellë 0-4 në sfidën ndaj Udinezes në transfertë.

Rezultatin e zhbllokoi Osimhen në minutën e 24, ndërsa goli i dytë u shënua nga kapiteni i Kosovës, mbrojtësi Amir Rrahmani, që në këtë ndeshje luajti që nga minuta e parë.

Në pjesën e dytë, Koulibaly dhe Lozano vulosën fitoren 4-0.

Me këtë trepikësh, Napoli ngjitet e vetme në krye të tabelës së klasifikimit me 12 pikë, ndërsa Interi dhe Milani ndjekin me nga 10 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat