Thuram tregon se e ka kuptuar në moshën 9-vjeçare, se çfarë ishte racizmi

Futboll

Thuram tregon se e ka kuptuar në moshën 9-vjeçare, se çfarë ishte racizmi

Më: 25 shtator 2021 Në ora: 15:37
Thuram tregon se e ka kuptuar në moshën 9-vjeçare, se çfarë ishte racizmi

Ish-mbrojtësi i “Gjelave” dhe i “bardhezinjve” në Itali, Lilian Thuram, ka folur në një intervistë për emisionin “ZonaZero” në Top News, me gazetarët Thimi Samarxhi dhe Endi Tufa.

Ai ka treguar se e ka kuptuar në moshën 9-vjeçare, se çfarë ishte racizmi në futboll.

Thuram u shpreh se ka futbollistë, që ende nuk kanë kurajo e guxim për të denoncuar episodet e racizmit.

“Ka lojtarë të bardhë që nuk ballafaqohen me racizmin, që për ta ky fenomen nuk ekziston”,- tha ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat