Barça kërkon këndelljen ndaj Levantes, formacionet zyrtare

Futboll

Barça kërkon këndelljen ndaj Levantes, formacionet zyrtare

Më: 26 shtator 2021 Në ora: 15:11
Foto ilustrim

Do të jetë Levante kundërshtari i radhës për Barcelonën në La Liga.

Kjo ndeshje është e vlefshme për xhiron e shtatë të kampionatit spanjoll dhe starton nga ora 16:15 në stadiumin “Camp Nou”.

Skuadra e Ronald Koeman është duke vuajtur nga mungesa e disa prej lojtarëve kryesor si Aguero, Dembele, Braithwaite e Ansu Fati, andaj pas pesë ndeshjjeve të luajtur ka mbledhur vetëm nëntë pikë duke u renditur në vendin e nëntë.

Këto janë formacionet zyrtare:

Barcelona: Ter Stegen, Dest, Pique, Sergio, Depay, Coutinho, L. De Jong, Mingueza, Eric, Niko, Gavi

Levante: Aitor Fernandez; Miramon, Postigo, Mustafi, Clerc; De Frutos, Pepelu, Radoja, Melero; Roger, Dani Gomez

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat