Manchester City pas tre viteve pëson humbjen e parë në grupe

Futboll

Manchester City pas tre viteve pëson humbjen e parë në grupe

Më: 28 shtator 2021 Në ora: 23:30
Pep Guardiola

PSG ka mposhtur Manchester Cityn me rezultat komod 2 – 0.

Golat nga Idrissa Gueye dhe Lionel Messi ishin të mjaftueshme që PSG të arkëtoi pikët e plota.

Sidoqoftë, OptaJoe, raporton se kjo është humbje e parë e Cityt në grupe pas tre viteve.

Në shtatorin e 2018, City u mposht nga Lyon me rezultat 2 – 1 dhe që nga atëherë kanë qenë të pamposhtur në 18 ndeshje.

Manchester City momentalisht renditët i treti në grup me tre pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat