Shqiptari shënon në Premier League, falë tij fiton Southampton-in

Futboll

Shqiptari shënon në Premier League, falë tij fiton Southampton-in

Nga: K.Goca Më: 16 tetor 2021 Në ora: 17:50
Shqiptari shënon në Premier League, falë tij fiton Southampton-in

Southamptoni i falet futbollistit shqiptar Armando Broja.

Skuadra e Southamptonit shënoi fitore me rezultat 1:0 ndaj Leeds Utd, në takimin e javës së 8-të të Premier League në futboll. 

Broja shënoi me dinakërinë e tij në minutën e 53-të.

Futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë tregoi lojë të mirë, shënoi golin e parë në kampionatin anglez.

Ai u zëvendësua në minutën e 81-të.

Southampton është në vend të 15-të me 7 pikë dhe ka një pikë më shumë Leeds që renditet i 17-ti.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat