Trepça ‘89 mposht me 5:0 Besën! Kush kryeson në Grupin A dhe B?

Futboll

Trepça ‘89 mposht me 5:0 Besën! Kush kryeson në Grupin A dhe B?

Nga: K.G. Më: 16 tetor 2021 Në ora: 20:50
Trepça ‘89 mposht me 5:0 Besën! Kush kryeson në Grupin A dhe B?

Trepça ’89 nga Mitrovica ka shënuar fitore me të thellë, me rezultat 5:0 ndaj Besës nga Peja, në takimin e javës së 8-të të Ligës së Parë të Kosovës në Grupin A në futboll.

Besa vazhdon pa fitore dhe e fundosur në renditjen e Grupin A.

Grupi A

A&N – Vëllaznimi 1:1

Liria – Drenasi 1:0

Trepça ’89 – Besa 5:0

Rahoveci – Trepça 1:1

Onix – Istogu 2:1

Trepça '89 prin me 18 pikë në Grupin A, pasojnë Vëllaznimi 18, Onix 15, A&N 12, Drenasi 11, Rahoveci 10, Liria 8, Trepça 7, Istogu 5 dhe Besa 1 pikë.

Grupi B

Ramiz Sadiku – Vitia 2:1

Fushë Kosova –Flamurtari 1:1

Vllaznia (P) - 2 Korriku 1:0

Ferizaj – Kika 1:0

Vushtrria – Arbëria 1:1

Në Grupin B 2 Korriku kryeson me 15 pikë, pasojnë Ramiz Sadiku 15, Vushtrria 14, Vllaznia 13, Arbëria 12, Ferizaj 11, Flamurtari 9, Fushë Kosova 8, Kika 5 dhe Vitia 4.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat