Vdekja e Emiliano Sala dhe pilotit tanimë ka zyrtarisht një fajtor

Futboll

Vdekja e Emiliano Sala dhe pilotit tanimë ka zyrtarisht një fajtor

Më: 18 tetor 2021 Në ora: 17:00
Emiliano Sala

Ngjarja e rëndë e ndodhur dy vite më parë ku në një aksident ajror humbi jetë futbollisti argjentinas, Emiliano Sala dhe piloti i tij, tanimë ka një fajtor.

Ai është 66 vjeçari, David Henderson i cili pranoi se kishte lejuar këtë udhëtimin pa leje ose autorizim të vlefshëm.

Avioni i 28 vjeçarit, Sala dhe pilotit David Ibbotson, 59 vjeç u rrëzua në very të Guernsey në janar të vitit 2019.

Trupi i futbollistit u gjet pas dy javësh kërkime, ndërsa ai i pilotit nuk u gjet kurrë. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat