Vashat e Kosovës priten nga ambasadori, para ndeshjes me Belgjikën

Futboll

Vashat e Kosovës priten nga ambasadori, para ndeshjes me Belgjikën

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 17:40
Vashat e Kosovës priten nga ambasadori, para ndeshjes me Belgjikën

Vashat e Kosovës në futboll priten nga ambasadori, para ndeshjes me Belgjikën!

Kosova do të luaj ndeshjen e radhës kualifikuese për Botëror ndaj Belgjikës. Amasadori i Kosovës në Bruksel, Astrit Zemaj ka takuar vashat e Kosovës para sfidës jo të lehtë.

“Sot ishte kënaqësi e veçantë që së bashku me kolegët, për herë të parë në historikun e saj, të presim në Ambasadën e Republikës së Kosovës në Bruksel, Kombëtarën A të femrave para ndeshjes kualifikuese të nëserme në përballje me Kombëtarën e Belgjikës për Botërorin Australia&Zelanda e Re 2023.

Ekipi ynë i femrave, së bashku me selektorën e saj znj.Afërdita Fazlija, dhe drejtuesit tjerë të Kombëtarës si dhe përfaqësuesit e FFK-së, treguan së janë të përgaditur dhe të gatshëm për arritjen e suksesëve në arenën ndërkombëtare që sikurse sportistët në lëmi tjera të jenë ambasadorët më të mirë të vendit tonë” shkruan Zemaj në njoftim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat