Sulmuesi i RB Leipzig ka tërhequr interesimin

Futboll

Sulmuesi i RB Leipzig ka tërhequr interesimin

Më: 20 tetor 2021 Në ora: 19:17
Sulmuesi i RB Leipzig ka tërhequr interesimin

Sulmuesi i RB Leipzig ka tërhequr interesimin e shumë skuadrave evropiane.

Dani Olmo është duke shkëlqyer me paraqitjet e tij në Bundesliga duke bërë që shumë ekipe të shprehin interesim për të, transmeton lajmi.net.

Flitej se Barcelona do të tentojë transferimin e tij në merkaton e dimrit, megjithatë tani edhe dy skuadra kanë shprehur interesim për të.

Sipas ‘Bild’, Man Utd dhe Man City janë në garë për transferimin e futbollistit të Lepizig.

Dy gjigantët anglez janë të gatshëm që të dërgojnë oferta të larta drejt klubit gjerman për ta sjell në ekip spanjoll verën e ardhshme.

23-vjeçari, ka kontratë me Leipzig deri në vitin 2024, në përgjithësi ai ka realizuar 12 gola e 14 asisitime me klubin në të gjitha garat.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat