Napoli triumfon ndaj Legias së shqiptarëve 

Futboll

Napoli triumfon ndaj Legias së shqiptarëve 

Nga: K.G. Më: 21 tetor 2021 Në ora: 22:57
Napoli triumfon ndaj Legias së shqiptarëve 

Napoli arkëton tre pikë domethënëse ndaj Legia-s nga Varshava, në takimin e xhiros së tretë të Grupit C të Europa League në futboll. 

Napoli shënon fitore me rezultat 3:0 ndaj Legia-s.

Futbollisti Amir Rrahmani u aktivizua nga minuta e 81-të duke shijuar fitoren e madhe të skuadrës napolitane. 

Ernest Muçi u paraqit standard për Legia-n dhe Lirim Kastrati nga minuta e 71-të. 

Muçi u zëvendësua në minutën e 71-të, por 15 minutat e fundit ishin fatale për skuadrën e tij. 

Insigne (76'), Osimhen (80'), Politano (90+5’) shënuan për Napolin.

Kjo është fitorja e parë për Napolin në Grup pas një barazimi e  një humbje, duke u renditur në vend të dytë me 4 pikë dhe Legia kryeson me 6 pikë por pas dy fitoreve pëson humbjen e parë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat