Formacionet zyrtare: Manchester United – Liverpool

Futboll

Formacionet zyrtare: Manchester United – Liverpool

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 16:45
Foto ilustrim

Sonte (e diele) do zhvillohet derbi i rivalëve të urryer ndërmjet Manchester Unitedit dhe Liverpoolit, në kuadër të xhiros së nëntë në Premierligë.

Dy gjigantët anglez që janë duke garuar për titullin kampion do kërkojnë pikët e plota në “Old Trafford”.

Të dy skuadrat kanë pasur rezultate pozitive në kohën e fundit, andaj do mundohen të arkëtojnë pikët e plota.

Formacionet zyrtare:

Man United: De Gea; Wan-Bissaka, Maguire, Lindelof, Shaw; McTominay, Fred; Rashford, Fernandes, Greenwood, Ronaldo.

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson; Henderson, Milner, Keita; Jota, Salah, Firmino

Derbi i ‘zjarrtë’ do nis në ora 17:30.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat