Koeman: Merituam shumë më shumë, tifozët ishin fenomenal

Futboll

Koeman: Merituam shumë më shumë, tifozët ishin fenomenal

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 19:31
Ronald Koeman

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman thotë se merituan më shumë në “El Clasico”.

Real Madrid arkëtoi pikët e plota ndaj Barcelonës duke e mposhtur me rezultat 1 – 2.

Sidoqoftë, tekniku holandez mendon se Barcelona meritoi shumë më shumë në këtë takim.

“Barcelona meritoi shumë më shumë. Është vështirë të kuptosh një rezultat të tillë”.

“Nuk morëm rezultatin që donim, por në pjesën e parë ishim të mirë dhe tifozët ishin fenomenal”.

Pas humbjes, Barcelona zë pozitën e tetë në tabelë me 15 pikë, pesë prapa Realit që është lider në La Liga.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat