Liria baras me Trepçën ’89, Besa shënon edhe një fitore

Futboll

Liria baras me Trepçën ’89, Besa shënon edhe një fitore

Nga: K.Goca Më: 24 tetor 2021 Në ora: 23:09
Liria baras me Trepçën ’89, Besa shënon edhe një fitore

Derbi i rivalëve të vjetër mes Lirisë nga Prizreni dhe Trepçës ’89 nga Mitrovica, përfundoi baras (0:0), në ndeshjen e javës së 10-të të Ligës së Parë të Kosovës në futboll. 

Besa nga Peja shënon fitore e dytë rresht, kësaj radhe e  mundi me 1:0 Rahovecin.

Vëllaznimi ndahet baras (1:1) me Onix-in.

Trepça '89 udhëheq renditjen me 22 pikë, pasojnë Vëllaznimi 20, Onix 16, A&N 15, Trepça 13, Rahoveci 11, Drenasi 11, Liria 9, Istogu 8 dhe Besa 7 pikë.       

Liga e Parë, Grupi A

Liria – Trepça ’89      0:0
Besa - Rahoveci         1:0
Vellaznimi - Onix        1:1
Trepça - Istogu             2:0
Drenasi – A&N 0:1

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat