Chiellini: Shpresoj që Mino Raiola ta lërë të qëndrojë në Juventus

Futboll

Chiellini: Shpresoj që Mino Raiola ta lërë të qëndrojë në Juventus

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 18:42
Chiellini: Shpresoj që Mino Raiola ta lërë të qëndrojë në Juventus

Kapiteni i Juventusit, Giorgio Chiellini, shpreson që Matthijs del Ligti të qëndrojë edhe për shumë vjet te klubi bardh e zi.

Chiellini ka kërkuar nga menaxheri i de Ligtit, Mino Raiola që holandezi të mos largohet.

“Matthijs de Ligt është një lojtar fantastik. Unë e quaj Thor (Zot i qiellit).

Shpresoj që Mino Raiola ta lërë të qëndrojë në Juventus edhe për shumë vjet.

Ai është 22-vjeçar, por me mentalitetin e një lojtari të nivelit të lartë”, tha Chiellini.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat