Interi kthehet me tre pikë, Ismajli e Bajrami titullarë, Asllani zëvendësues  

Futboll

Interi kthehet me tre pikë, Ismajli e Bajrami titullarë, Asllani zëvendësues  

Nga: K.G. Më: 27 tetor 2021 Në ora: 22:36
Interi kthehet me tre pikë, Ismajli e Bajrami titullarë, Asllani zëvendësues  

Gjithçka u komplikua nga minuta e 52-të për Empolin kur mbeten me një lojtar me pak, pasi që u përjashtua Ricci me karton të kuq. 

Interi triumfoi me rezultat 2:0 ndaj Empolit vendas. 

Futbollistët Ardian Ismajli e Nedim Bajrami u paraqitën titullarë, ky i fundit u zëvendësua në minutën e 57-të, ndërsa Kristijan Asllani aktivizohet nga minuta e 68-të, por të paforcë ndaj kampionit.

D'Ambrosio (34') e Dimarco (67') shënuan për fitoren e Interit.

Pas javës së 10-të në Serie A, Interi renditet në vend të tretë me 21 pikë dhe Empoli  është i 12-ti me 12 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat