Futbolli shqiptar në zi, ndërron jetë ish-lojtari i Vllaznisë

Futboll

Futbolli shqiptar në zi, ndërron jetë ish-lojtari i Vllaznisë

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 11:06
Futbolli shqiptar në zi, ndërron jetë ish-lojtari i Vllaznisë

Futbolli shqiptar në zi. Ka ndërruar jetë në moshën 80-vjeçare një nga emrat e shquar të ekipit të futbollit të Vllaznisë në vitet 1960, Nikoll Gjergji.

Këtë lajm e ka bërë publike vetë klubi i Vllaznisë me anë të një postimi në profilin e tyre të rrjetit social “Facebook” duke shprehur ngushëllimet për familjen Gjergji dhe duke treguar se kjo është një humbje e madhe për klubin shkodran:

POSTIMI I KLUBIT TË VLLAZNISË –

“NGUSHËLLIM

Është ndarë nga jeta në moshën 80 vjeçare një nga emrat e shquar të Klubit të Futbollit Vllaznia ne vitet ’60, Nikoll Gjergji.

Klubi i Futbollit Vllaznia i shpreh ngushëllimet e tij familjes Gjergji për humbjen e njeriut të tyre të dashur por njëkohësisht kjo është një humbje e madhe edhe për klubin tonë.

I përjetshëm qoftë kujtimi i tij!"

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat