​Rrahmani i paprekshëm te Napoli, pritet të luajë startues edhe ndaj Bolonjës

Futboll

​Rrahmani i paprekshëm te Napoli, pritet të luajë startues edhe ndaj Bolonjës

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 11:05
Amir Rrahmani

Pasi u ndal me barazim nga Roma të dielën pas tetë fitoreve radhazi në Serie-A, Napoli kërkon që të rikthehet te fitorja sonte në ndeshjen kundër Bolonjës në kuadër të xhiros së 10-të të kampionatit italian.

Me një ndeshje më pak të zhvilluar, Napoli momentalisht ka 25 pikë në vendin e dytë, tri më pak se Milani në vendin e parë dhe kërkon vetëm fitore për ta ruajtur hapin në rrugën drejt titullit kampion.

Sa i përket formacioneve të mundshme, për Napolin në qendër të mbrojtjes pritet të luajë përsëri mbrojtësi i Kombëtares së Kosovës Amir Rrahmani, i cili tashmë e ka betonuar pozitën e tij përkrah Koulibalyt, ndërsa sulmit do t’i prijnë Lorenzi Insigne dhe lojtari në top formë, Osimhen.

Ndeshja zhvillohet në stadiumin “Diego Armando Maradona” me fillim nga ora 20:45 dhe këto janë formacionet e mundshme:

Napoli: Ospina; Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Mario Rui; Anguissa, Fabian Ruiz, Zielinski; Lozano, Osimhen, Insigne.

Bologna: Skorupski; De Silvestri, Medel, Theate; Skov Olsen, Dominguez, Schouten, Svanberg, Hickey; Barroë, Orsolini.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat