Trajneri i rivalëve të Shqipërisë infektohet me COVID-19

Futboll

Trajneri i rivalëve të Shqipërisë infektohet me COVID-19

Më: 28 tetor 2021 Në ora: 11:42
Trajneri i rivalëve të Shqipërisë infektohet me COVID-19

Trajneri i Polonisë, Paulo Souza është infektuar me COVID-19.

Tekniku i përfaqësueses polake i cili javën e kaluar ndodhej në Angli është ndjerë keq në banesën e tij në Portugali dhe menjëherë ka kryer testin PCR të tamponit duke rezultuar kështu pozitiv me Koronavirus.

Këtë lajm e ka bërë publike vetë Federata Polake e Futbollit me anë të një komunikate ku sqaron opinionin publik se Souza është vetë-izoluar në përputhje me rregullat e protokollit anti-COVID.

Ish-trajneri i Fiorentinës ishte prezent edhe në Tiranë në stadiumin “AIR Albania”, ku u përballë ndaj Kombëtares shqiptare më 12 tetor ku triumfuan me rezultatin 0-1.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat