Broja do t’i ndihmojë Shqipërisë në dy ndeshjet e fundit, Southampton i jep leje

Futboll

Broja do t’i ndihmojë Shqipërisë në dy ndeshjet e fundit, Southampton i jep leje

Më: 10 nëntor 2021 Në ora: 23:29
Broja do t’i ndihmojë Shqipërisë në dy ndeshjet e fundit, Southampton i jep leje

Armando Broja do të jetë pjesë e Shqipërisë për duelet kundër Anglisë dhe Andorrës, më 12 dhe 15 nëntor.

Ka qenë klubi i Southampton që e ka konfirmuar këtë gjë në ditën e sotme, kur ka publikuar listën e lojtarëve që do të jenë me kombëtaret e tyre.

Edhe Broja bën pjesë në listë dhe klubi i Ligës Premier e ka vënë në qendër të vëmendjes pasi luan në “Wembley” kundër Anglisë.

Sulmuesi nga Malësia e Madhe ishte në dyshim për shkak të një dëmtimi.

Duket ai ka marr ditë e gjelbër nga stafi mjekësor i klubit dhe trajneri Edy Reja mund ta llogaritë për dy ndeshjet e fundit të kualifikuesve të “Katar 2022”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat