Manchester Unitedi, gati t’ia rrëmbejë Olmon Barcelonës

Futboll

Manchester Unitedi, gati t’ia rrëmbejë Olmon Barcelonës

Më: 17 nëntor 2021 Në ora: 11:10
Manchester Unitedi, gati t’ia rrëmbejë Olmon Barcelonës

Manchester Unitedi është i gatshëm ta rrëmbejë synimin e Barcelonës, Dani Olmo.

Ylli i RB Leipzigut, Dani Olmo, mund t’i bashkohet Manchester Unitedit në vend të Barcelonës, sipas El Nacional.

23-vjeçari e nisi karrierën në akademinë e Barçës, La Masia dhe thuhet të jetë synimi kryesor i trajnerit Xavi Hernandez në afatin kalimtar të janarit.

Raportohet se Barcelona po mendon edhe për yllin e Manchester City, Raheem Sterling, duke ia hapur derën Unitedit për Olmon.

Marrëveshja e Olmos me RB Leipzig mbaron në verën e vitit 2024.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat