Shqiptari në përbërjen më të mirë në kualifikueset e Kampionatit Botëror

Futboll

Shqiptari në përbërjen më të mirë në kualifikueset e Kampionatit Botëror

Nga: Kemajl Goca Më: 17 nëntor 2021 Në ora: 15:49
Shqiptari në përbërjen më të mirë në kualifikueset e Kampionatit Botëror

Ndeshjet mbresëlënëse në kualifikueset e Kampionatit Botëror, mesfushorin e Maqedonisë së Veriut, Enis Bardhin, e vendosën në përbërjen e më të mirëve. 

“Futbollisti i Levantes ishte më i miri kur ishte më së i nevojshëm. Ndaj Armenisë shkëlqeu me ‘het-trik”’, më pas me Islandën ishte ndër më të mirët”, ka shkruar mes të tjera “Ekipa.mk”.

Faqja e futbollit “whoscored” e vendosi atë në 11-shen ideal në kualifikueset e Botërorit së bashku me Maguiren, Van Dijk, Lewandowskin, Kanen, Depayn…

Image

Përbërja më e mirë

“Bardhi ka notën 7.82. Në të njëjtën kohë, faqja “sportskeeda” ka veçuar Enis Bardhin si një nga pesë befasitë më të mëdha në kualifikueset e Botërorit. Ai doli i katërti pas Islam Slimanit nga Algjeria, i cili doli i pari, pastaj Aleksandar Mitroviq i Serbisë dhe Alexis Sanchez i Kilit në të tretin”, shkruan më tej.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat