Shqiptarët me Maqedoninë e Veriut, me fat të keq, ndeshen me fuqinë botërore

Futboll

Shqiptarët me Maqedoninë e Veriut, me fat të keq, ndeshen me fuqinë botërore

Nga: Kemajl Goca Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 17:21
Enis Bardhi

Në Zurich të Zvicrës, hidhet shorti për play-off-in e Kampionatit Botëror.

Futbollistët shqiptarë, Enis Bardhi, Visar Musliu, Ezgjan Alioski e Arijan Ademi, me Maqedoninë e Veriut, mësojnë kundërshtarin e play-off-it, ku do të luftojnë për të siguruar një vend në Kampionatin Botëror.

Shqiptarët me Maqedoninë e Veriut, me fat të keq, ndeshen me fuqinë botërore. Maqedonia ballafaqohet me Italinë. 

Maqedonia synon të futet në histori, por rivali është shumë i vështirë, kampioni i Evropës.. 

Plot 12 skuadra europiane do të marrin pjesë në fazën Play Off dhe vetëm 4 prej tyre do të sigurojnë një biletë për në Katar 2022. Sistemi i Play Off-it organizohet në 3 grupe me 4 skuadra, të cilat përballen dy e nga dy në gjysmëfinale dhe fitueset sfidohen në finale për një biletë.

Gjysmëfinalet e Play Off-it të Katar 2022 do të luhen më 24 mars, ndërsa 5 ditë më vonë, do të luhen finalet, ku edhe do të përcaktohen tre skuadrat e fundit që do të garojnë në Botërorin e ardhshëm.

Përballjet e Play-off-it
Skocia - Ukraina 
Uellsi - Austria
Rusia - Polonia
Suedia - Republika e Çekisë
Italia - Maqedonia e Veriut

Grupi A

Skoci-Ukrainë

Uells-Austri

Finale: Fitueset

Grupi B

Rusi-Poloni

Suedi-Republika Çeke

Finale: Fitueset

Grupi C

Itali-Maqedoni e Veriut

Portugali-Turqi

Finale: Fitueset

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat