Legjenda gjermane: Oooo, çfarë grupi C, mos e fshini para kohe as Maqedoninë e Veriut

Futboll

Legjenda gjermane: Oooo, çfarë grupi C, mos e fshini para kohe as Maqedoninë e Veriut

Nga: K.G. Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 18:14
Legjenda gjermane: Oooo, çfarë grupi C, mos e fshini para kohe as Maqedoninë e Veriut

Legjenda e futbollit gjerman Lothar Matthaus, i cili ishte një nga mysafirët në shortin e sotëm për fazën kualifikuese për Kampionatin Botëror, zgjedh Grupin C si më të vështirin në rrugën drejt Katarit.

 “Oooo, çfarë grupi C. Sigurisht që është grupi më i vështirë. Italinë apo Portugalinë, njërën nuk do të shohim në Katar.

Do të jetë shumë interesante në këto dy ndeshje. Mos e fshini para kohe as Maqedoninë, e cila mendoj se do të luajë futboll të mirë me Italinë. Pra, të gjithë e pamë se Maqedonia e mundi Gjermaninë në kualifikuese”, tha Matthaus pas shortit të sotëm në Zurich.

Grupi A

Skoci-Ukrainë

Uells-Austri

Finale: Fitueset

Grupi B

Rusi-Poloni

Suedi-Republika Çeke

Finale: Fitueset

Grupi C

Itali-Maqedoni e Veriut

Portugali-Turqi

Finale: Fitueset

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat