Një sulmues nga Gambia te Shkëndija 

Futboll

Një sulmues nga Gambia te Shkëndija 

Nga: K.G. Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 12:15
Një sulmues nga Gambia te Shkëndija 

Kampioni aktual i Maqedonisë së Veriut, skuadra e Shkendijës nga Tetova, tashmë ka rënë dakord për përforcimin e parë dimëror.

Gjegjësisht, në Tetovë vjen Pa Omar Jobe, reprezentuesi i Gambisë i cili në dy sezonet e fundit ka luajtur për skuadrën e Sheikh Jamal nga Bangladeshi.

Statistikat tregojnë se Jobe është një sulmues i mirë, për 23 ndeshje këtë sezon ka shënuar 19 gola dhe ka pasur 4 asistime.

Një lojtar klasik, 185 cm i gjatë. Është vetëm 22 vjeç, është i shpejtë, shpërthyes, di të shënojë gola.

Megjithatë, mbetet të shihet sesi afrikani do të përballojë sulmin ndaj Shkendijës, ku ka konkurrent Gurin, Dorievin, Hebajn, Elezin, Nafiun, Shalën...

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat