Fat i keq i çiftit, i shkojnë huq 7641 kilometra...

Futboll

Fat i keq i çiftit, i shkojnë huq 7641 kilometra...

Nga: K.G. Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 22:04
Fat i keq i çiftit, i shkojnë huq 7641 kilometra...

Çfti nga Dallasi, tifozë të mëdhenj të klubit të futbollit Tottenham, janë nisur për në Londër, në një udhëtim prej 7641 kilometrash, për ndeshjen me Burnley-n.

Pas 31 orësh udhëtim, pa gjumë, erdhën në destinacion, por ndeshja që donin të shikonin u shty për shkak të reshjeve të mëdha të borës.

Siç theksoi më vonë tifozi amerikan dhe e dashura e tij, nuk u ankuan shumë, pasi kaluan një mbrëmje të këndshme në Londër nën shoqërinë e tifozëve të tjerë të Tottenhamit.

Larg stadiumit, në një restorant të bukur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat