Mbyllet pjesa e parë, Juventusi në avantazh ndaj Salernitanas

Futboll

Mbyllet pjesa e parë, Juventusi në avantazh ndaj Salernitanas

Më: 30 nëntor 2021 Në ora: 21:41
Foto ilustrim

“Zonja e Vjetër” është duke avancuar pas 45 minutave.

Juventusi po fiton 0-1 ndaj Salernitanas pas pjesës së parë.

Mysafirët e nisën ndeshjen shumë më mirë, duke sulmuar vrullshëm në tentim të gjejnë golin e epërsisë.

Pas disa tentimeve, ishte Paulo Dybala ai që me një goditje të bukur i dha epërsinë ekipit të tij 0-1 në min e 21′.

‘Bianconerët’ vazhduan me lojë të mirë, dhe patën edhe disa raste të mira shënimi, por që nuk arritën ti shfrytëzojnë.

Kështu pas 45 minutave të para ekipet shkojnë në pushim me rezultat 0-1. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat