Interi fiton ndaj Spezias së Manajt, kalon edhe Milanin

Futboll

Interi fiton ndaj Spezias së Manajt, kalon edhe Milanin

Nga: K.G. Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 20:20
Interi fiton ndaj Spezias së Manajt, kalon edhe Milanin

Interi, kampion në fuqi i Italisë, ka shënuar fitore të madhe, me rezultat 2:0 ndaj Spezia-s, në takimin e javës së 15-të në Serie A. 

Zikaltrit me tre pikët e fituara kalojnë edhe Milanin në renditje, por kanë një ndeshje më shumë.

Golat i realizuan Gagliardini (36') e Martinez (58'). 

Futbollisti Rej Manaj u paraqit standard për Spezia-n, i cili u ndëshkua me karton të verdhë në minutën e 31-të. 

Napoli kryeson me 35 pikë, pasojnë Interi me 34, Milani 32 dhe Spezia është e 17-ta me 11.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat