FC Ferizaj: Në dhjetë ndeshjet e fundit nuk njohim humbje

Futboll

FC Ferizaj: Në dhjetë ndeshjet e fundit nuk njohim humbje

Nga: K.G. Më: 2 dhjetor 2021 Në ora: 15:44
FC Ferizaj: Në dhjetë ndeshjet e fundit nuk njohim humbje

Klubi i futbollit Ferizaj, që nga koha kur e ka emëruar kryetrajner Arbnor Morinën, nuk njohin humbjen në Ligën e Parë të Kosovës, grupi B po ashtu në Kupën e Kosovës.

Ferizaj sot si mysafirëve pas 120 minutave eliminoi me rezultat 3:0 Flamurtarin e Prishtinë, në ndeshjen që u luajt në Bërnicë.

“Ka përfunduar ndeshja, skuadra jonë kalon në raundin tjetër të kupës së Kosovës pasi mposhti Flamurtarin me rezultat 0:3 pas vazhdimeve, me golat e Albion Kurtaj 1, Florim Berishës 1 dhe Gentrit Halilit nga penaltia.

Vazhdojnë super paraqitjet e djelmoshave tanë, ku në dhjetë ndeshjet e fundit nuk njohin humbje, bilanci është tetë fitore dhe dy barazime. Vazhdojmë te bashkuar”, shkruan në faqen e FC Ferizaj.

Skuadrat e kualifikuara janë: Drita, Dukagjini, Arbëria, KEK-u, Ferizaj, Prishtina, Llapi, Onix, 2 Korriku, Ballkani, Ulpiana, Drenica, Gjilani, Fushë Kosova, Ramiz Sadiku dhe Malisheva.

Kupa e Kosovës – 1/16 e finales

E enjte 
Drita – Drenasi 1:0 (vazhdimeve)
Liria – Dukagjini 2:4
Arbëria – Vitia 4:0
KEK-u – Trepça 1:0
Flamurtari – Ferizaj 0:3 (pas vazhdimeve)

E mërkurë
Ramiz Sadiku – Vushtrria 1:1, pas vazhdimeve 2:1
Feronikeli – Fushë Kosova 0:0 në vazhdime 0:0, pas penalltive 1:4
A&N – Gjilani 0:1
Drenica – Vllaznia 3:1
Besa – Prishtina 0:4
Malisheva – Istogu 1:0
Ulpiana – Vëllaznimi 3:0
Rahoveci – Ballkani 1:3
Trepça’89 – 2 Korriku 2:2 vazhdime 2:2, pas penalltive 3:4

Llapi – Kika 2:1
Prizreni – Onix 1:5

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat