Pique nderon futbollistin legjendar të Betisit

Futboll

Pique nderon futbollistin legjendar të Betisit

Më: 5 dhjetor 2021 Në ora: 15:45
Pique nderon futbollistin legjendar të Betisit

Barcelona ndodhet në një sezon të dobët dhe as afrimi i Xavit nuk po jep përmirësime te katalanasit.

Në ndeshjen e djeshme do të vinte humbja e radhës ndaj Betisit me shifrat 1-0.

Në fundin e takimit, Gerard Pique ia ka dhuruar fanellën lojtari legjendar të kundërshtarëve, Joaquin.

Aktualisht në moshën 40-vjeçare, Joaquin po luan sezonin e tij të fundit në La Liga me Betisin.

“Për mikun tim Joaquin, është thjesht një gjeni. Urime për të gjithë karrierën”, ka thënë Pique dhe ky moment u shpërnda edhe në rrjetet sociale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat