Turpi i madh, thirrjet skandaloze të tifozëve serb kundër Kosovës

Futboll

Turpi i madh, thirrjet skandaloze të tifozëve serb kundër Kosovës

Më: 10 dhjetor 2021 Në ora: 11:47
Turpi i madh, thirrjet skandaloze të tifozëve serb kundër Kosovës

Turpi i madh, thirrjet skandaloze të tifozëve serb kundër Kosovës: “Kosova është Serbi”, a do të ketë reagim nga UEFA?

Nuk kanë të ndalur thirrjet raciste nga huliganët serbë të cilët tashmë kanë pushtuar arenat sportive në Serbi.

Dje në ndeshjen e Ligës së Konferencës, mes Partizanit të Beogradit dhe Anortosisit, tifozët kanë brohoritur në kor “Kosova është Serbi”.

Sigurisht që UEFA-ja duhet ta ketë parasysh këtë gjë dhe të marrë masa ekstreme pasi thirrjet raciste në Serbi por edhe jashtë kur luajnë skuadrat serbe nuk kanë të ndalur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat