​Interi përballet me Torinon në xhiron e fundit të sesionit vjeshtor, Miliani viziton Empolin

Futboll

​Interi përballet me Torinon në xhiron e fundit të sesionit vjeshtor, Miliani viziton Empolin

Më: 22 dhjetor 2021 Në ora: 13:15
Foto ilustrim

Me ndeshjet që zhvillohen sot, Serie-A do ta kompletoje edhe xhiron e 19-të dhe njëherit edhe sesionin vjeshtor të edicionit garues 2021/22.

Interi që tashmë është shpallur kampion vjeshtor pasi ka katër pikë më shumë se vendi i dytë Napoli, do të ballafaqohet me Torinon në Giuseppe Meazza” me fillim nga ora 18:30.

Këto janë formacionet e mundshme të kësaj ndeshjeje:

Inter (3-5-2): Handanovic; Skriniar, de Vrij, Bastoni; Dumfries, Gagliardini, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Martinez, Dzeko

Torino (3-4-2-1): Milinkovic-Savic; Rodriguez, Bremer, Djidji; Singo, Pobega, Lukic, Aina; Brekalo, Pjaca; Sanabria

Rivali lokal i Interit, Milani nga ana tjetër do të luaj si mysafire e Empolit, skuadër kjo mjaftë e papërshtatshme dhe që renditet në vendin e nëntë me 27 pikë, kurse Milani ka 39 pikë në vendin e dytë.

Ja formacionet e mundshme:

Torino (4-3-1-2): Vicario; Stojanovic, Romagnoli, Luperto, Parisi; Henderson, Ricci, Zurkoëski; Bajrami; Pinamonti, Cutrone

Milan (4-2-3-1): Maignan; Florenzi, Tomori, Romagnoli, Hernandez; Tonali, Kessie; Messias, Diaz, Saelemaekers; Giroud

Kurse Napoli i trajnerit Luciano Spalletti që zë vendin e dytë me 39 pikë e pret në “Diego Armando Maradona” skuadrën e vendit të 17-të Spezian e cila ka vetëm 13 pikë pas 18 ndeshjeve të zhvilluara.

Kjo ndeshje fillon nga ora 20:45 dhe këto janë formacionet e mundshme:

Napoli: Ospina; Di Lorenzo, Rrahmani, Jesus, Rui; Lobotka, Anguissa; Politano, Zielinski, Elmas; Mertens

Spezia: Provedel; Amian, Erlic, Nikolaou; Gyasi, Kovalenko, Bourabia, Maggiore, Reca; Strelec, Manaj

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat