Daja fillon përgatitjet me Ballkanin, synojnë titullin

Futboll

Daja fillon përgatitjet me Ballkanin, synojnë titullin

Nga: K.G. Më: 5 janar 2022 Në ora: 18:59
Nderim Nexhipi e Ilir Daja

Ilir Daja, kyetrajneri i ri i Ballkanit nga Theranda. Daja që nga sot nisi përgatitjet me Ballkanin, me të cilën synojnë titullin e kampionit të Kosovës. 

Ballkani renditet në vend të tretë me 33 pikë, dy me pak se kampioni vjeshtor Gjilani dhe një se Drita në pozitën e dytë. 

“Përfundojnë pushimet, ekipi i rikthehet fushës.

Image

Përgatitjet e Ballkanit

Ekipi i është rikthyer ditën e sotme fushës së blertë dhe ka nisur zyrtarisht përgatitjet për stinorin pranverorë .Me ndryshime të pakta , skuadra ka kryer stërvitjen e parë nën drejtimin e trajnerit të ri Ilir Daja i cili do të jetë timonieri i skuadrës. 

Para stërvitjes, ekipi së bashku me kryesinë e klubit kanë organizuar edhe një mbledhje, ku para skuadrës janë prezantuar pikërisht trajneri i ri dhe asistenti i tij.

Besimi në skuadër dhe klub është i madh se nuk ka më vend për zhgënjime. Të gjithë së bashku do të arrijmë gjëra të mëdha!”, njofton Ballkani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat