Bardhi asiston, Levante shënon fitore e parë në kampionatin spanjoll

Futboll

Bardhi asiston, Levante shënon fitore e parë në kampionatin spanjoll

Nga: Kemajl Goca Më: 8 janar 2022 Në ora: 15:54
Bardhi asiston, Levante shënon fitore e parë në kampionatin spanjoll

Levante më në fund shijon fitoren e parë dhe atë në javën e 20-të në Kampionatin e Spanjës.

Futbollisti shqiptar, Enis Bardhi, asiston në golin e fitores.

Levante para shikuesve të vet e mposhti me rezultat 2:0 Mallorca-n, në takimin që u zhvillua "Ciutat de València".

Olivan i Mallorca-s, në minutën e 59-të dështon nga penalltia, fat i madh për vendasit.

Në minutën e 47-të, Soldado shënon pas asistimit perfekt të Bardhit.

Në minutën e 83-të, Campana i Levantes përjashtohet me karton të kuq. Bardhi u zëvendësua në minutën e 85-të.

Në minutën e 90+7, Morales thellon fitoren.

Levante është në vend të 20-to me 11 pikë e Mallorca në të 15-tin me 20.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat