​Katër ndeshje mjaftë interesante zhvillohen sot në Kupën e Afrikës

Futboll

​Katër ndeshje mjaftë interesante zhvillohen sot në Kupën e Afrikës

Më: 16 janar 2022 Në ora: 12:36
Foto ilustrim

Kupa e Afrikës do të vazhdojë sot edhe me katër ndeshje të tjera mjaftë interesante derisa po vazhdon ecuria e saj në fazën e grupeve.

Ndeshjet e së dielës vijnë nga grupet E dhe F ku nga ora 14:00 do të ndeshen Gambia me Malin, transmeton KosovaPress.

Më pastaj, nga ora 17:00 do të zhvillohen dy ndeshje. Ishujt Faroe përplasen me Sierra Leonen si dhe Tunisia me Mauritanian.

Ndeshja e fundit për ditën e sotme zhvillohet me fillim nga ora 20:00 ku ballafaqohen Alegjeria me Ekuatorin në kuadër të grupit E.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat