Finalja e Superkupës së Spanjës, Real Madrid- Athletic Bilbao: Formacionet zyrtare

Futboll

Finalja e Superkupës së Spanjës, Real Madrid- Athletic Bilbao: Formacionet zyrtare

Më: 16 janar 2022 Në ora: 19:13
Finalja e Superkupës së Spanjës, Real Madrid- Athletic Bilbao: Formacionet zyrtare

Sonte do të zhvillohet finalja e Superkupës të Spanjës mes Athletic Bilbao dhe Real Madrid.

“Los Blancos” prekën finalen duke eliminuar Barcelonën, derisa Bilbao me përmbysje triumfoi ndaj Atletico Madridit.

Tani, formacionet zyrtare të zgjedhura për këtë finale janë bërë publike.

Athletic Club: Simon; De Marcos, Yeray, Martinez, Balenziaga; Berenguer, D.Garcia, Zarraga, Muniain; Sancet, Williams.

Real Madrid: Courtois; Mendy, Alaba, Militao, Vazquez; Modric, Casemiro, Kroos; Rodrygo, Vinicius, Benzema.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat