Për Granit Xhakën ky futbollist është më i miri i vitit

Futboll

Për Granit Xhakën ky futbollist është më i miri i vitit

Më: 17 janar 2022 Në ora: 23:01
Granit Xhaka

Ylli i Bayern Munichut dhe Polonisë, Lewandowski, u shpall futbollisti më i mirë i vitit nga FIFA të hënën për herë të dytë radhazi, duke kaluar përpara Messit dhe sulmuesit të Liverpool, Mohamed Salah.

Lewandowski mori 48 pikë pas të gjitha votave nga kapitenët e ekipit kombëtar, trajnerët, mediat dhe tifozët, ndërsa Messi doli i dyti me 44 dhe Salah mori 39 pikë.

Për këtë çmim votuan trajnerët, kapitenët, gazetarët dhe tifozët.

Kapiteni i Zvicrës, Granit Xhaka ka votuar gjithashtu për këtë çmim, duke bërë një votim pak befasues, pasi la jashtë top-3shes Lewandowskin dhe Messin. 

Ai votoi të parin Salahun, të dytin Ronaldon dhe të tretin Benzeman.

Granit Xhaka
1. Mohamed Salah
2. Cristiano Ronaldo
3. Karim Benzema

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat