Ja si votuan Ujkani dhe Gliha për lojtarin më të mirë të vitit

Futboll

Ja si votuan Ujkani dhe Gliha për lojtarin më të mirë të vitit

Më: 18 janar 2022 Në ora: 00:37
Samir Ujkani dhe Primoz Gliha

Ylli i Bayern Munichut dhe Polonisë, Lewandowski, u shpall futbollisti më i mirë i vitit nga FIFA të hënën për herë të dytë radhazi, duke kaluar përpara Messit dhe sulmuesit të Liverpool, Mohamed Salah.

Lewandowski mori 48 pikë pas të gjitha votave nga kapitenët e ekipit kombëtar, trajnerët, mediat dhe tifozët, ndërsa Messi doli i dyti me 44 dhe Salah mori 39 pikë.

Por si votuan kapiteni i Kosovës, Samir Ujkani dhe trajneri Primoz Gliha?

Të dy Ujkani dhe Gliha e kanë votuar polakun, Lewandowski si lojtarin më të mirë, kurse kanë dalluar për vendin e dytë dhe të tretë, pasi Ujkani këto dy vende i ndau për Messin dhe Salah, ndërsa Gliha për Benzeman dhe Jorghinon.

Samir Ujkani: 1) Robert Lewandowski2) Mohamed Salah3) Lionel Messi

Primoz Gliha: 1) Robert Lewandowski2) Karim Benzema3) Jorginho

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat