​Evertoni në kontakte me dy-ish-futbollistë të Premier Ligës për postin e trajnerit

Futboll

​Evertoni në kontakte me dy-ish-futbollistë të Premier Ligës për postin e trajnerit

Më: 18 janar 2022 Në ora: 15:36
Foto ilustrim

Drejtuesit e skuadrës së Evertonit janë në kërkim të një trajneri të ri të pasi vendosën që ta shkarkonin spanjollin Rafael Benitez pas rezultateve jo të mira në Premier Ligë.

Sipas lajmeve të fundit nga “The Telegraph”, janë dy emra që tashmë janë në kontakte të vazhdueshme dhe këtu bëhet fjale për anglezët, Frank Kampard dhe Wayne Rooney.

Benitez u shkarkua pas vetëm 22 ndeshjeve.

Prandaj Rooney dhe Lampard janë në garë të ngushtë për të marr rolin e trajnerin të skuadrës nga “Goodison Park”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat