​Në prag të shitjes, Lazio starton me Muriqin ndaj Udinezes

Futboll

​Në prag të shitjes, Lazio starton me Muriqin ndaj Udinezes

Më: 18 janar 2022 Në ora: 17:15
Vedat Muriqi

Vedat Muriqi nuk pritet që të ketë të ardhme te skuadra e Lazios dhe tashmë javët e fundit raportohet se ai i ka prishur mardhëniet me klubin lacial.

Disa skuadra, sidomos nga Rusia, kanë shprehur interesim për shërbimet e sulmuesit nga Kosova, por ende asgjë nuk është vendosur mbi të ardhmen e tij.

Duke parë situatën e krijuar, trajneri i Lazios ka vendosur që të luajë startues me Muriqin në ndeshjen e Kupës së Italisë, e vlefshme për 1/8 të finales së kësaj gare.

Ja formacionet zyrtare:

LAZIO (4-3-3) : Reina; Lazzari, Luiz Felipe, Patric, Marusic; Milinkovic-Savic, Leiva, Luis Alberto; Felipe Anderson, Muriqi, Zaccagni

UDINESE (4-3-2-1) : Silvestri; Becao, Perez, Zeegelaar; Soppy, Samardzic, Jajalo, Walace, Udogie; Pussetto, Success.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat