Balaj merr çmimin e “Golden 11 Awards” e organizuar nga SAFP

Futboll

Balaj merr çmimin e “Golden 11 Awards” e organizuar nga SAFP

Më: 18 janar 2022 Në ora: 18:28
Balaj merr çmimin e “Golden 11 Awards” e organizuar nga SAFP

SAFP (Shoqata Zviceriane e Futbollistëve) prej disa vitesh organizon çmimin Golden 11 Awards dhe janë vetë lojtarët ata që zgjedhin fituesit, shkruan Insporti.

Kështu, 11 lojtarët më të mirë në fushë si dhe lojtari më i mirë në ligë u përzgjodhën nga kundërshtarët e tyre.

Mesfushori Liridon Balaj, i cili mori çmimin e “Golden 11 Awards” e organizuar nga SAFP, përmes një statusi në rrjetin social, Facebook ka falendëruar të gjithë ata që e kanë votuar.

“Faleminderit të gjithëve që votuan për mua për të qenë në Golden Eleven në Challenge League, është një nder për mua të pranoj këtë çmim” – shkroi Balaj.

22 vjeçari, aktualisht është pjesë e skuadrës FC Aarau,

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat