105 milionëshi merr vendimin, informon klubin se do të transferohet te Real Madrid

Futboll

105 milionëshi merr vendimin, informon klubin se do të transferohet te Real Madrid

Më: 19 janar 2022 Në ora: 20:59
Perez

Paul Pogba ka informuar Manchester United se ka ndërmend të largohet pasi kontrata e tij do të skadojë qershorin e ardhashëm.

Pogba është stërvitur për herën e parë në dy muaj e gjysmë të hënën pas një dëmtimi në kofshë dhe pritet të kthehet në fushë në fillimin e muajit të ardhshëm.

Siç ka shkruar edhe The Daily Star, blerjes rekord 105 milionë euro e United do t’i mbeten edhe pesë muaj në kontratën e tij prej 354 mijë eurosh në javë dhe ai ka dëshirë të transferohet te Real Madrid me kosto zero.

E përditshmja angleze ka shkruar se lojtari ka informuar drejtuesit e klubit disa javë më përpara se do të transferohet në Spanjë.

United nuk i ka bërë asnjë ofertë për rinovimin e kontratës dhe janë të gatshëm ta lënë të largohet me kosto zero.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat