Shqiptarët gati e rrëzuan Interin! Zikaltrit kualifikohen pas 120 minutave 

Futboll

Shqiptarët gati e rrëzuan Interin! Zikaltrit kualifikohen pas 120 minutave 

Nga: Kemajl Goca Më: 19 janar 2022 Në ora: 23:33
Interi

Empoli i pafat në "San Siro", eliminohen nga Kupa e Italisë. 

Empoli mposhtet pas 120 minutave, me rezultat 3:2 nga kampioni në fuqi Interi, në takimin që u luajt në “Giuseppe Meazza”.

Ndeshja në kohën e rregullt përfundoi baras (2:2), por vazhdimet dy herë nga 15 minuta kanë qenë të kobshëm për mysafirët. 

Futbollisti Nedim Bajrami ka shënuar në minutën e 61-të pas asistimit të Kristijan Asllanit, duke barazuar rezultatin 1:1. 

Për Interin shënoi Sanchez (13'), Ranocchia (90+1) e Sensi (104’) e për Empolin Bajrami (61') e Radu (76'-autogol).

Empolin, minuta e fundit e tradhtoi dhe e la pa u kualifikuar, pësuan gol dhe ndeshja shkoi në vazhdime.  

Kristijan Asllani u paraqit nga minuta e parë, Nedim Bajrami nga minuta e 46-të e Ardian Ismajli nga ajo e 85-ta. Asllani u zëvendësua në minutën e 97-të.

Interi falë fati sportivë kualifikohet në çerekfinale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat