Chelsea transferon Hazard vetëm nëse Reali ia zbret çmimin

Futboll

Chelsea transferon Hazard vetëm nëse Reali ia zbret çmimin

Më: 20 janar 2022 Në ora: 12:12
Eden Hazard

Chelsea është i interesuar për të rikthyer në skuadër sulmuesin Eden Hazard, por vetëm nëse Real Madrid zbret çmimin e kërkuar.

Pavarësisht që belgu ishte yll botëror në “Stamford Bridge”, koha te “Los Blancos” nuk ka qenë fare e duhur, pasi mori lëndime të shpeshta dhe humbi formën e mëhershme.

31-vjeçari ka qenë titullar gjashtë herë këtë edicion dhe tetë herë si inkuadrues këtë edicion, derisa Reali është i hapur për shitjen në rast që ofrohet çmimi i duhur.

Është raportuar më herët që Newcastle United kishte ofruar 40 milionë euro, por që u refuzua nga Reali.

Sipas El Nacional, Chelsa do provojë transferimin e Hazard, por nuk do provojë të paguajë mbi 21 milionë funte.

Hazard raportohet se dëshiron qëndrimin te Real Madrid deri në verë dhe pastaj do vlerësojë ofertat.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat