Media e madhe zvicerane befason, tregon pagën e reprezentuesit të Kosovës  

Futboll

Media e madhe zvicerane befason, tregon pagën e reprezentuesit të Kosovës  

Nga: Kemajl Goca Më: 20 janar 2022 Në ora: 14:34
Edon Zhegrova

Futbollisti Edon Zhegrova, anëtar i Kombëtares së Kosovës dhe para pak ditëve nga Baseli ka kaluar në petkun e kampionit në fuqi, Lille. 

Zhegrova ende nuk ka debutuar në ekipin e Lilles, por pritet së shpejti të bëjë këtë.

Media e madhe zvicerane “Blick” ka shkruar një shkrim të gjatë për Zhegrovën, por ka dhënë edhe një informacion interesant.   

Sipas informacioneve të “Blick”, ”22-vjeçari merrte rreth 50 mijë franga në muaj.

Pagat që në thelb do të jenë një gjë e së kaluarës në Basel”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat